21 października 2016 r. w Gimnazjum w Koźmicach Wielkich odbyła się lekcja chemii dla uczniów klasy Id.

Lekcja przeprowadzona była przez absolwenta naszego gimnazjum, Piotra Ubermana, obecnie ucznia klasy II Technikum Chemicznego w Krakowie.

Piotr przygotował i przeprowadził doświadczenia dotyczące otrzymywania i właściwości tlenu i wodoru. Uczniowie z olbrzymim zainteresowaniem obserwowali „burzę w probówce”, „chemiczną lokomotywę”, efektowne spalanie magnezu w tlenie i zapłon wodoru. Brawami nagrodzili pokaz przeprowadzony przez Piotra.

Warto nadmienić, iż nie była to pierwsza tego typu lekcja w tej klasie. Tydzień wcześniej uczniowie pod opieką nauczyciela sami przeprowadzali różnorodne doświadczenia. Co widać na zdjęciach :)

Zobacz filmiki i zdjęcia: