Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.

 

Decyzją zarządu Fundacji mBank nasza szkołą otrzymała darowiznę w kwocie 7 375 zł  na realizację projektu "Matematyka w praktycznych zastosowaniach".

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Działania projektowe rozpoczynają się w styczniu 2017r.

24 uczniów zostanie zaproszonych na 18 godzinne warsztaty matematyczne. Uczniowie wybiorą jeden z 3 rodzajów zajęć: konstrukcje geometryczne w programie GeoGebra, konstruowanie makiety 3D lub projektowanie gry dydaktycznej 3D.
Pierwsza grupa w pracowni komputerowej wymodeluje dynamiczne modele brył, ich siatki jako aplety programu GeoGebra umieści w otwartych zasobach sieci. Druga grupa dokona pomiarów wybranego budynku; następnie w jednokładności przeskaluje je; wydrukuje elementy elewacji i pokrycia dachowego; wykona różnego rodzaju statystyki np. ilości farby, płytek potrzebnych do wykończenia pomieszczeń i elewacji budynku. Trzecia grupa stworzy grę planszową 3D na trasie: ze szkoły do lokalnego oddziału banku. Na planszy uczniowie umieszczą przygotowane makiety z zadaniami o różnym stopniu trudności doskonalącymi operacje procentowe (oszczędzanie i zaciąganie kredytów). Gra zostanie przetestowana i rozegrana wśród 60 uczniów (po 12 z 5 klas I). Przewidujemy w każdej klasie po 3 nagrody (matematyczne łamigłówki) za największą ilość poprawnie rozwiązanych zadań.

 

Zajęcia będą prowadzone przez Elżbietę Krawczyk, Annę Marcinek i Bogusławę Topa.
W marcu dla 24 uczniów biorących udział w warsztatach odbędzie się wyjazd do Parku Miniatur – tu uczniowie zobaczą m.in. jak powinien wyglądać budynek pomniejszony w skali.
Rezultaty projektu planujemy zaprezentować podczas Koźmickiego Śniadania.

Partnerem projektu jest Fundacja Wygrajmy Siebie.
Wniosek o dofinansowanie sporządziła Elżbieta Krawczyk.