Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.

O tym, że czytać każdy może (trochę lepiej lub trochę gorzej) wiadomo nie od dziś. W naszej szkole zależy nam, żeby młodzież czytała duuuużo lepiej i miała ku temu świetne warunki.

Zamiast narzekać na malejący poziom czytelnictwa, wykreowaliśmy dla uczniów przestrzeń sprzyjającą zawieraniu książkowych przyjaźni.  Książki opuściły zatem ściany biblioteki i zagościły w strefie swobodnego, komfortowego i nieograniczonego czytania. Wygodne siedziska, kosze z lekturą (a wkrótce także regały i stoliki) zachęcają do sięgnięcia po nie w nieco mniej formalnych „okolicznościach przyrody”.

Strefa czytania jest terenem wolnym od telefonów komórkowych i sprzyjającym „czytaczom”.