W piątek 10 marca odbyło się w naszym gimnazjum 90. spotkanie z cyklu ,,Mnie Ta Ziemia od innych droższa”.

Podczas niego zapoznaliśmy się z historią żołnierza niezłomnego - pana porucznika Mieczysława Pieronka, sekretarza Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Krakowie, więźnia politycznego w latach 1950-1953 za członkostwo w  „Organizacji niepodległościowej Związek Młodzieży Patriotycznej - Nowe Wyzwolenie”.

Spotkanie zorganizowały p. Janina Tańcula i p. Jadwiga Duda - prezes Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki”, a przygotował  p. Marek Rudny wraz z uczniami.

Bardzo dziękujemy panu porucznikowi za przybycie. Chwała bohaterom!