Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.

W niedzielę 23 kwietnia w Gimnazjum w Koźmicach Wielkich po raz trzeci miała miejsce wyjątkowa akcja społeczna - Koźmickie Śniadanie.

Poza elementem jednoczącym lokalną społeczność, akcja ta uwidoczniła jedność w działaniu młodzieży i dorosłych, a przede wszystkim przypomniała, że warto pomagać drugiemu człowiekowi, a wspólnie działając – można więcej.

W tym roku organizatorami były klasy 2a z wychowawczynią p. Marzeną Szczygieł, 2c z wychowawczynią p. Sylwią Bielską i Fundacja „Wygrajmy Siebie”.  
Patronat honorowy III Koźmickiego Śniadania objęli: Artur Kozioł - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Jacek Juszkiewicz - Starosta Wielicki, Marek Burda - Przewodniczący Rady Powiatu Wielickiego, Tadeusz Luraniec - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wieliczka.


Tradycyjnie w czasie Koźmickiego Śniadania szkołę wypełniły stoły obfitujące w pyszne jedzenie przygotowane przez: rodziców uczniów klasy 2a i klasy 2c, nauczycieli, Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski, Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, Stowarzyszenie LGD Powiatu Wielickiego, Restaurację „Zajadalnia” oraz firmę „AnMar”. Natomiast lody tradycyjnego wyrobu serwowane były przez kawiarnię „Pistacja”. W czasie akcji można było skorzystać z usług i porad firm zajmujących się pielęgnacją urody. Swoje umiejętności prezentowali fascynaci militariów – „Dzikie Dziki Airsoft Team”, którzy chętnie pozowali do zdjęć. Dla dzieci została stworzona ,,Strefa dziecka’’, gdzie mogły się bawić pod opieką wolontariuszy i kosztować przysmaków przygotowanych specjalnie dla nich.


O godzinie 11:30 rozpoczęła się oficjalna część III Koźmickiego Śniadania. Po krótkiej przemowie Pani Dyrektor Elżbiety Obal-Dyrek odbyła się ,,Bitwa na Przekąski’’. Cztery duety (osoba dorosła + gimnazjalista) z przygotowanych produktów miały za zadanie zrobić smaczne przekąski, a Jury wybrane spośród gości wskazało zwycięską parę.

Kiedy rywalizujący szykowali swoje przekąski, zebrani poznali Szymona. To dla niego została zorganizowana akcja „Cegiełka dla Szymona”, z której dochód zostanie przeznaczony na jego rehabilitację.

Wyczekiwanym punktem programu był koncert Pani Renaty Przemyk wraz z chórem szkolnym, który wcześniej sama artystka przygotowywała do wystąpienia.

Na koniec części oficjalnej wylosowano nagrody główne, między innymi tablet ufundowany przez Biuro Poselskie Posła Na Sejm RP Urszuli Ruseckiej.