72 uczestników projektu "W drodze do dorosłości" wyjechało do Oknoplast'u

Wszystko to w ranmach realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim programu edukacji ekonomicznej.

26, 27 i 28 kwietnia uczniowie mogli zapoznać się z linią produkcyjną, warunkami pracy i zatrudnienia, sposobami dystrybucji dużej ilości produkowanych okien.
Uczniowie dowiedzieli się, że przedsiębiorstwo składa się z potężnych hal produkcyjnych o wielkości ponad 31 tys. m2, budynku reprezentacyjnego oraz licznych placów składowych i magazynowych. Oknoplast zajmuje się handlem okien nie tylko w kraju, ale i także na arenie miedzynarodowej. Posiada ponad 1300 salonów na terenie Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Włoch, Francji, Węgier i Austrii.  Nasi uczniowie zgadzaję się w tym, że  firma którą odwiedzili jest prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem, w którym chętnie podjęliby zatrudnienie - choćby  z racji niezłych pensji oraz panującej tam atmosfery.