Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.

9 maja uczniowie naszego gimnazjum laureaci konkursu „Historia pieniądza i rozwój zabezpieczeń” wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Na początku odwiedzili Centrum Pieniądza – pierwsze w Polsce centrum edukacyjne poświęcone historii pieniądza i jego roli w gospodarce od czasów antycznych aż po najnowsze systemy płatnicze. Następnie udali się na Stadion Narodowy, ważne miejsce na mapie Warszawy i każdego kibica. 

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Przy wejściu przywitał ich robot humanoidalny, którym można sterować za pomocą dostępnego panelu dotykowego. CNK to wielki plac zabaw dla dzieci i dorosłych, gdzie za pomocą obserwacji, doświadczenia czy dotyku mogli poznawać tajemnice otaczającego nas świata. 

Po wizycie w CNK udali się pod Pałac Prezydencki i na Stare Miasto, pod kolumnę Zygmunta i pomnik Małego Powstańca.

Ostatnią atrakcją był wyjazd na XXX piętro Pałacu Kultury - najwyższy budynek w Polsce – 237 m.
Po całodziennym zwiedzaniu zmęczeni, ale uśmiechnięci i pełni wrażeń wrócili do Wieliczki.