Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.

Wymiana uczniowska Gimnazjum w Koźmicach Wielkich z Robert-Jungk-Oberschule w Berlinie

Od 15 do 20 maja 2017 roku odbyła się rewizyta uczniów Gimnazjum w Koźmicach Wielkich w Berlinie, w ramach projektu dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży pt.” Berlin multikulturalny”.
Uczestnicy projetu zwiedzili najważniejsze zabytki Berlina, takie jak Brama Brandenburska, Potsdamer Platz, Alexander Platz, Check Point Charlie, ruiny Muru Berlińskiego, Berlińskie ZOO, Muzeum Natury z największym na świecie dinozaurem, Reichstag, Berliński Parlament oraz podziwiali stolicę Niemiec z pokładu statku.
Poza zwiedzaniem Berlina była okazja do uczestnictwa w zajęciach lekcyjnych i sportowych, liczne okazje do integracji i wspólnych zabaw, jak również debaty dotyczące demokracji, tolerancji oraz systemu parlamentarnego w obu państwach.
Projekt poszerzył wiedzę uczestników w zakresie tematu projektu, umożliwił poznanie stolicy Niemiec, zmotywował do nauki języków obcych i podróżowania, ale co najważniejsze przyczynił się do zawiązania nowych przyjaźni, które mamy nadzieję będą trwać długie lata.
Dziękuję nauczycielom z Robert-Jungk-Oberschule pani Lucja Pietrucha i panu Rafael Ziegler, Dyrekcji szkół oraz pani Bożenie Perz za współpracę w organizacji przedsięwzięcia.


Kierownik projektu -  Anna Halverscheid.