Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.

Zakończyliśmy realizację projektu „Matematyka w praktycznych zastosowaniach”. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

W projekcie uczestniczyło 24 uczniów, którzy w trzech grupach matematycznych konstruowali modele 3D brył geometrcznych w programie GeoGebra, makietę 3D budynku mieszkalnego oraz grę dydaktyczną 3D w zakresie zastosowania obliczeń procentowych.

Podczas III Koźmickiego Śniadania uczniowie zaprezentowali swoje dzieła – makietę budynku, grę edukacyjną oraz stronę internetową  poświęconą dynamicznym modelom brył - z ich siatkami i przekrojami.

 

Jednym z elementów projektu było doskonalenie umiejętności w zakresie zastosowania procentów. W tym celu 60 uczniów klas pierwszych wyłonionych nominacją nauczycielską zagrało w projektową grę planszową. Rozgrywki trwały niemal 3 tygodnie, uczniowie zmagali się z obliczeniami procentowymi walcząc o najlepszy wynik w grze planszowej 3D.

15 Laureatów zdobyło ufundowane przez Fundację mBanku różnorodne gry, łamigłówki, testy, labirynty i książki matematyczne – najlepiej rozwijające intuicję matematyczną i logiczne myślenie.
Jedną z największych atrakcji projektowych dla uczniów była wycieczka do Parku Miniatur, podczas której mogli połączyć fascynujący świat architektury z zabawą i rekreacją.
„Matematyka w praktycznych zastosowaniach” cieszyła się wśród uczniów bardzo dużym powodzeniem. Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy zwiększyli wyobraźnię przestrzenną i umiejętność stosowania wiedzy w praktyce; uczniowie przełamywali stereotyp, że matematyka jest trudna.


Koordynatorka projektu Elżbieta Krawczyk