Drodzy Rodzice i Uczniowie! W związku z reformą - my również reformujemy nasze strony internetowe, czyli łączymy stronę Szkoły Podstawowej ze stroną gimnazjalną.

Jest to proces skomplikowany i „na żywym organizmie”.

W tym samym czasie będziemy dokładać wszelkich starań, aby informacje na stronie były aktualizowane i pojawiały się jak najszybciej. Prosimy jednak o cierpliwość i wyrozumiałość.

Finał projektu „W drodze do dorosłości” realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W projekcie uczestniczyło 80 uczniów naszej szkoły. Wzięli oni udział w sześciu rodzajach zajęć tematycznych, w wyjazdach do Radia Kraków i Oknoplastu.
Uczniowie przystąpili do dwóch konkursów zorganizowanych w ramach projektu: „Historia pieniądza - rozwój zabezpieczeń” oraz „Człowiek a przedsiębiorczość – jak osiągnąć życiowy sukces”. 10 autorów najlepszych filmów drugiego konkursu otrzymało cenne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski. 10 laureatów pierwszego konkursu wyjechało w nagrodę do Warszawy, gdzie zwiedzili m.in. Centrum Pieniądza (pierwsze w Polsce centrum edukacyjne poświęcone historii pieniądza i jego roli w gospodarce od czasów antycznych aż po najnowsze systemy płatnicze) oraz Centrum Nauki Kopernik, gdzie jedną z wielu atrakcji był m.in. robot humanoidalny sterowany za pomocą dostępnego panelu dotykowego.
Zajęcia projektowe dotyczyły grupy tematów ekonomicznych: zarządzania finansami; równowagi rynkowej; pracy na miarę możliwości i aktualnych potrzeb zrównoważonego rynku pracy; ekonomii społecznej; przyszłości po gimnazjum w zakresie zawodów przyszłości; migracji zarobkowej; możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarcza.
72 uczniów pracowało nad tymi zagadnieniami na szkoleniach i warsztatach. Efekt ich pracy został zaprezentowany społeczności szkolnej 1 czerwca. W ten dzień 48 autorów najciekawszych prac otrzymało nagrody książkowe, smartfony i tablety dofinansowane przez Narodowy Bank Polski.

Wyniki:


Prace uczniowskie oceniała Komisja: dyrektor Elżbieta Obal-Dyrek – przweodnicząca i nauczyciele: Bogusława Topa, Bożena Perz, Renata Kucharska, Bogdan Borowiec, Tomasz Guzik, Grzegorz Kaczor.

Autorzy prezentacji i filmów wykazali się kreatywnością i twórczym podejściem do tematów. Prace cechuje różnorodność i bogactwo informacji związanych z rozwojem przedsiębiorczości i osiąganiem celów życiowych.  Do wzmacniania przekazu wykorzystano animacje, dźwięk, grafikę, wywiady, ankiety, diagramy oraz ilustracje. Uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat właściwego gospodarowania własnymi finansami, poznali istotę ekonomii społecznej, znają zawody przyszłości, co przyczyni się do trafniejszego wyboru ich ścieżki edukacyjno-zawodowej na przyszłość.

Koordynatorka projektu Elżbieta Krawczyk

Rozkład dzwonków

 

lekcjapn, wt, śr, cz, pt
108.00 - 08.45
208.55 - 09.40
309.50 - 10.35
410.45 - 11.30
511.50 - 12.35
612.45 - 13.30
713.40 - 14.25
814.30 - 15.15
915.20 - 16.05
1016.10 - 16.55

 

Oznaczenia na mapie:

- miejsca zatrzymywania się gimbusów kolor/trasa

- miejscowości, z których pochodzą nasi uczniowie

 - nasze Gimnazjum

Uwaga: Miejsca zatrzynywania się GIMBUSów są przystankami autobusowymi. Lokalizacja tych punktów na mapie jest orientacyjna. Zmiany trasy są wprowadzane i zatwierdzane przez UMiG w Wieliczce.

Dowozy w roku szkolnym 2017/2018

korzystamy...

Pobierz Firefoksa!
Trucizna na spam!
Phoca

Skanuj do komórki

Link do strony szkoły:
Kontakt:

 

Kontakt

Gimnazjum w Koźmicach Wielkich
Koźmice Wielkie 605
32-020 Wieliczka
tel./fax.: 012 250 14 75
sekretariat: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pedagog szkolny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

e-mail do administratora serwisu:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.