Drodzy Rodzice i Uczniowie! W związku z reformą - my również reformujemy nasze strony internetowe, czyli łączymy stronę Szkoły Podstawowej ze stroną gimnazjalną.

Jest to proces skomplikowany i „na żywym organizmie”.

W tym samym czasie będziemy dokładać wszelkich starań, aby informacje na stronie były aktualizowane i pojawiały się jak najszybciej. Prosimy jednak o cierpliwość i wyrozumiałość.

W dniach 16, 18 maja 2017 r. grupa uczniów z naszego Gimnazjum odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Koźmicach Wielkich.

Zapoznaliśmy się z krótką historią biblioteki i tym, na czym tak naprawdę polega praca bibliotekarza. Dowiedzieliśmy się, że aby biblioteka prawidłowo funkcjonowała, potrzebna jest odpowiednia wiedza i mnóstwo mrówczej pracy - bibliotekarz musi być księgowym, nauczycielem, sprzątaczką i konserwatorem w jednej osobie.

Następnie odbyły się zajęcia, na których mogliśmy spróbować swoich sił w pisaniu starożytnym pismem (np. klinowym, fenickim lub używając alfabetu runicznego). Przekonaliśmy się także, że pisanie gęsim piórem to nie taka prosta sprawa. Również pisma azjatyckie (chińskie czy japońskie) przysporzyły niektórym osobom niemałych trudności.

Na koniec, korzystając z tabletu, jako pomocy naukowej i wykorzystując specjalną aplikację, mogliśmy wirtualnie powędrować w głąb ludzkiego ciała i zobaczyć np. jak bije ludzkie serce. Dla miłośników astronomii była aplikacja pozwalająca na wirtualną wycieczkę po zakamarkach kosmosu czy przejażdżkę marsjańskim łazikiem.

Czas nieubłaganie mijał, a nam nie chciało się stamtąd wychodzić. Niestety w końcu musieliśmy wrócić na lekcje, a spotkanie w bibliotece, mam nadzieję, jeszcze nieraz będziemy wspominać.

Rozkład dzwonków

lekcjapn, wt, śr, cz, pt

Oznaczenia na mapie:

- miejsca zatrzymywania się gimbusów kolor/trasa

- miejscowości, z których pochodzą nasi uczniowie

- nasze Gimnazjum

Uwaga: Miejsca zatrzynywania się GIMBUSów są przystankami autobusowymi. Lokalizacja tych punktów na mapie jest orientacyjna. Zmiany trasy są wprowadzane i zatwierdzane przez UMiG w Wieliczce.

Dowozy w roku szkolnym 2017/2018

korzystamy...

Pobierz Firefoksa!
Trucizna na spam!