Od roku 2014 nasze gimnazjum uczestniczyło w projekcie "Ucz się u mistrzów".

Co roku grupa od kilku do kilkunastu zainteresowanych uczniów wraz z bibliotekarzem jeździła na wykłady prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ostatnie spotkanie odbyło się 31 maja 2017 r., które połączono z uroczystą galą na zakończenie projektu. Były podziękowania zarówno dla uczestników jak i prowadzących. Szkoły, których uczniowie wytrwale przyjeżdżali na wykłady otrzymały prezenty w formie pakietów książek do biblioteki. Nasza biblioteka wzbogaciła się dzięki temu w 10 książek beletrystycznych dla młodzieży.

Więcej na temat uroczystego zakończenia projektu można poczytać na stronie Biblioteki Publicznej w Wieliczce a zdjęcia zobaczyć na naszm profilu FB .