Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.


W dniu 13 marca 2015 r. w naszym gimnazjum odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek w ramach akcji prowadzonej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkól Polskich i redakcją „Biblioteki szkolne online”. Celem akcji jest poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, a także dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań młodzieży.

Młodzież naszego gimnazjum mogła się osobiście przekonać, na czym polegają i jak wyglądają prawdziwe wybory samorządowe. Do dyspozycji wyborców były: odpowiednio przygotowany lokal wyborczy, w którym zasiadała czteroosobowa komisja, prawdziwa urna na karty wyborcze oraz miejsca do wypełnienia kart.

Mamy nadzieję, że udział w wyborach wyrobi w naszych uczniach postawę obywatelską i poczucie odpowiedzialności za swój kraj w momencie, gdy jako pełnoletni obywatele nabędą prawo uczestnictwa w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich.