Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.

2 marca 2017 r. odbyły się u nas III Koźmickie Targi Edukacyjne Szkół Ponadgimnazjalnych.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł.

Celem targów było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną szkół, z którymi wiążą swoją niedaleką przyszłość tegoroczni absolwenci wielickich gimnazjów.
Uroczystego otwarcia dokonali dyrektor Gimnazjum w Koźmicach Wielkich pani Elżbieta Obal – Dyrek, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka pan Rafał Ślęczka oraz kierownik Wydziału Edukacji pan Tomasz Machnik.

Targi rozpoczął występ naszego zespołu muzycznego pod opieką pani Izabeli de Lehenstein Werndl. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie XXV LO w Krakowie w krótkim pokazie artystycznym a także przygotowali musztrę paradną, Następnie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie. Pokaz samoobrony zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych HTS w Krakowie.  
Po oficjalnej części obecni na targach uczniowie zapoznali się z ofertami edukacyjnymi zaproszonych szkół ponadgimnazjalnych, mogli również skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym z Powiatowej Poradni Psychologiczno – pedagogicznej w Wieliczce.
W targach wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Dobranowicach i Golkowicach oraz gospodarze Gimnazjum w Koźmicach Wielkich.

Miło nam było witać ponownie w progach szkoły naszych absolwentów, który licznie przybyli na dzisiejsze targi.

W imieniu organizatorów chcemy serdecznie podziękować rodzicom uczniów, którzy przygotowali poczęstunek, Fundacji Wygrajmy Siebie za wsparcie finansowe, Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wieliczce za udzielone konsultacje indywidualne, wszystkim uczniom, którzy z zaangażowaniem pomagali zorganizować Targi.

Organizatorem i pomysłodawcą targów edukacyjnych była pani Bożena Perz – doradca zawodowy Gimnazjum w Koźmicach Wielkich. Dziękujemy za pomysł, wykonanie, wieloletnie zaangazowanie :-)