Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową www.SPKozmice.pl Wszystkie aktualności, informacje i zdjęcia znajdziecie w jednym miejscu.

W dniach od 23 do 25 marca 2017 roku w hali EXPO Kraków odbyły się Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce. To już piąta edycja targów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół z regionu oraz ich rodziców.

Uczniowie naszej szkoły również byli obecni na targach i mogli na żywo spotkać się z wystawcami prezentującymi swoja ofertę edukacyjną. Była do doskonała okazja by zapoznać się ze specyfiką danego zawodu, porozmawiać z przedstawicielami szkół i dokonać wyboru dalszej ścieżki kształcenia.
Jak co roku uczniowie mogli skorzystać z porady wykwalifikowanych doradców zawodowych, w specjalnie przygotowanych punktach.


Podczas tegorocznej edycji na targach swoją ofertę zaprezentowało 79 zespołów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Małopolski w 7 branżach zawodowych.  Na ponad 140 interaktywnych stoiskach szkoły przygotowały ok 150 prezentacji zawodowych min. pokazy barmańskie, pokazy mody, metaloplastyka, pokazy robotyki, mechaniki samochodowej oraz wiele innych. Podobnie jak w latach ubiegłych swoje zawody zaprezentowali również przedstawiciele służb mundurowych: policji, wojska, straży pożarnej oraz straży granicznej, którzy obecnie cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród młodzieży.  


Obecni byli również przedstawiciele zagranicznych uczelni z Francji, Niemiec, Słowacji; Ukrainy oraz Węgier i po raz pierwszy na targach edukacyjnych byli przedstawiciele Fundacji Polsko-Azjatyckiej. Osoby odwiedzające targi mieli doskonałą okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną.