21 marca 2016 uczestniczyliśmy w Powiatowych Zawodach Młodzieży Szkolnej w Informatyce, które odbyły się w Zespole Szkół im. Ks. Józefa Tischnera w Dobczycach.

W zawodach wzięło udział 13 drużyn ze szkół gimnazjalnych Powiatu Myślenickiego.

Nasi przedstawiciele Kamil Morawski i Bartłomiej Gawor z klasy 2a zajęli IV miejsce

Gwoli sprawiedliwości należy jednak zaznaczyć, że w dwóch spośród czterech kategorii - testu wiedzy z zakresu sieci, systemów i technologii informacyjnej i budowy komputera w praktyce - uplasowali się na 2 pozycji.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy informatycznej w życiu codziennym, pobudzenie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej informatycznie, a także kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy informatycznej.

Opieka i przygotowanie do konkursu p.Elżbieta Krawczyk.